Szkolna Akcja Ekologiczna
„Sprzątanie Świata – Polska 2016”
23 EDYCJA POD HASŁEM „Podaj dalej... drugie życie odpadów"

Wzorem lat ubiegłych, w trzeci piątek września (16.09.2016r.) przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Akcji tej patronuje krajowa fundacja „Nasza Ziemia”, której założycielką jest pani Mira Stanisławska Meysztowicz. Celem tego święta jest promowanie działań, mających chronić środowisko przyrodnicze. Najczęściej organizowane są zbiórki odpadów. Sprzątane są parki, plaże, przydroża, lasy itp. Towarzyszą temu pikniki oraz festyny ekologiczne.
W naszej szkole, po krótkim apelu ekologicznym, uczniowie klas IV – VI wyszli, aby posprzątać wybrane miejsca w najbliższym otoczeniu szkoły. Na zakończenie wszyscy zintegrowani w zespołach klasowych odpoczywali na szkolnym pikniku.