Mobilne planetarium

Dziś lądowaliśmy na Marsie i nie tylko!!!!! wcale nie ruszając się ze szkoły. Powiemy więcej, leżeliśmy wygodnie w przenośnej kopule, a nad nami wirowały planety Układu Słonecznego. Wszystko to, stało się za sprawą kina sferycznego - pokazu w mobilnym planetarium dla dzieci. Był to doskonały sposób, by zainteresować się, ale również pogłębić wiedzę na temat astronomii. Śledziliśmy z wygodnego miejsca, poruszające się po kopule planetarium animacje video, słuchaliśmy interesujących komentarzy lektora dotyczących gwiazd, planet oraz innych kosmicznych obiektów. Dzięki specjalnemu projektorowi, wyświetlany obraz dawał efekt pełnej przestrzeni, czyli możliwości oglądania obrazu dookoła siebie. Dzięki temu, niebo, gwiazdy i planety znalazły się na wyciągnięcie naszych rąk.
Nigdy nie myśleliśmy, że tyle frajdy, a zarazem wiedzy na temat wszechświata potrafi dać nam taki pokaz. Mobilne planetarium to prawdziwy strzał w dziesiątkę.
Dziękujemy – uczniowie.