Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne

W dn. 07.11.2016 r. uczniowie klas 5b, 6a i 6b wraz z opiekunami: panią Grażyną Chyb, panią Renatą Gorlicką-Krajewską i ks. Bartłomiejem Goździewskim uczestniczyli w spektaklu pt. „Opowieści biblijne” zaprezentowanym przez aktorów teatru In art z Wrocławia. Bohaterem przedstawienia był nastoletni Jarek – mistrz wyczynowej jazdy na deskorolce i gwiazda facebook’a. Właśnie przygotowuje się do pokazów, w których sponsor ufundował dla zwycięzców najlepszy na świecie sprzęt sportowy. Jarek zaniedbuje obowiązki szkolne, więc rodzice stawiają mu ultimatum: nie będzie mógł uprawiać skateboardingu, jeśli nie zaliczy ważnego końcowego testu. Zwraca się z prośbą o pomoc do najlepszej uczennicy w szkole – Magdy. Do testu pozostała tylko jedna noc. Dziewczyna odmawia pomocy, ale pozostawia mu książkę. I tak rozpoczyna się jego przygoda z Biblią. Przed naszymi oczami ukazują się przypowieści o Adamie i Ewie, wieży Babel, synu marnotrawnym, Dawidzie i Goliacie, potopie i Salomonowym wyroku. Przygoda z historiami biblijnymi spowodowała zmianę w życiu Jarka. Do tej pory najwyższą wartością dla chłopca były portale społecznościowe i jazda na deskorolce. Teraz postanowił rozszerzyć swoje horyzonty myślowe i spojrzeć na świat w oderwaniu od taniej sławy i fałszywych idoli.
W spektaklu zastosowano całą gamę środków teatralnych: teatr cieni, kukiełki, marionetki, maski, mówiące drzewo. Na scenie znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły, którzy wspólnie z aktorami mieli możliwość odegrać swoje role. Widzowie dokonali wglądu w arkana Biblii przenosząc się w czasy starożytne i wzbogacili swoją wiedzę na temat warsztatu aktorskiego.