Święto Niepodległości 2016

Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć,
ale nie można owocować.
                         W. Szymborska

Dnia 10 listopada 2016 roku w uroczysty sposób obchodziliśmy narodowe Święto Odzyskania Niepodległości Polski. Pani dyrektor Aneta Mazur w powitalnym przemówieniu przybliżyła wszystkim zebranym najważniejsze fakty z historii naszego kraju mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918 oraz wprowadziła nastrój powagi i podniosłości czytając wiersz C. K. Norwida. Po wniesieniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna akademii przygotowana przez panią Zofię Stachowicz, panią Aldonę Dzik, panią Dominikę Kowalczyk i pana Marka Motykę oraz uczniów klasy Va, VIa i szkolny chórek. W atmosferze powagi i skupienia obejrzeliśmy inscenizację i wysłuchaliśmy patriotycznych pieśni oraz wierszy ubarwionych prezentacjami multimedialnymi. Uczestnicy przedstawienia poprzez pełną zaangażowania kreację sceniczną udzielili zgromadzonym interesującej żywej lekcji historii, która w wielu z nich wywołała patriotyczną refleksję... Na koniec delegacja uczniowska tradycyjnie złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod Dębem Pamięci w hołdzie poległym za naszą Ojczyznę.