Prelekcje Ochotniczej Straży Pożarnej

Czad i ogień - obudź czujność to kampania społeczna zorganizowana przez Państwową Straż Pożarną w celu uświadomienia społeczeństwu zagrożeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla. W dniu 9 lutego 2017 roku druhny Magdalena Kościelnik, Katarzyna Kępa oraz druhowie Grzegorz Zawisza i Krzysztof Ogorzałek przeprowadzili prelekcje dla uczniów w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy dla klas I-III oraz IV-VI. Uczniowie wysłuchali m. in. jak powstaje czad (zwany cichym zabójcą), jakie są skutki nieszczelnej instalacji grzewczej czy jak postępować w sytuacji zagrożenia pożarem. Ponadto przy okazji zbliżających się ferii zimowych zaprezentowana została krótka prezentacja na temat bezpieczeństwa w trakcie ferii. Uczniowie otrzymali solidną dawkę przydatnych informacji, dotyczących bezpiecznego zachowania się podczas zabaw na śniegu, lodzie, unikania sytuacji zagrażających zdrowiu czy nawet życiu.