Zajęcia rozwijające umiejętności przyrodnicze poprzez eksperyment w ramach projektu „Moim celem – moja przyszłość”

Zajęcia te są okazją dla uczniów, aby poszerzyli własne horyzonty myślowe dotyczące otaczających nas zjawisk przyrodniczych. Zajęcia prowadzone metodą badawczą pozwalają wdrożyć ucznia w świat nauk z zakresu biologii, chemii i fizyki. Są to zajęcia wymuszające na uczniu samodzielne eksperymentowanie, a przy tym twórcze i logiczne myślenie. Uczą planowania, wnioskowania i współpracy w grupie. Uczniowie mają do dyspozycji materiały będące na wyposażeniu pracowni przyrodniczej. Uczniowie mają też okazję do zaprezentowania własnych, wcześniej przygotowanych doświadczeń. Nabywają przy tym pewnych umiejętności i uczą się postaw badawczych. Uczniowie z zapałem uczęszczają na te zajęcia.

opiekun: Krystyna Tuzimek