„Wiosno … ach to Ty”

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był dla uczniów klas IV – VI okazją do zaprezentowania własnych talentów artystycznych dotyczących krótkich inscenizacji, okrzyków, piosenek oraz plakatów pod hasłem „ Uzależnienia są groźne”. Działania te zostały zaprezentowane w ramach konkursów ogłoszonych przez Samorząd Uczniowski. Z każdej klasy wyłoniliśmy i nagrodziliśmy zwycięzców, którzy wykazali się największą pomysłowością dotyczącą tematyki antynałogowej.
W I Dniu Wiosny wybraliśmy też nasze szkolne najpiękniejsze „wiosenki” czyli uczennice: Zuzannę Krowicką i Annę Zielonkę z klasy 4a, Katarzynę Szyszka oraz Julię Krawczyk z klasy 4b, Katarzynę Łoboda z klasy 5a oraz Amelię Walas z klasy 6a.Atrakcją programu okazał się błyskawicznie poprowadzony przez uczniów klasy 6a taniec czyli tzw. flash mob, który zachęcił zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów oraz nauczycieli do aktywności ruchowo – tanecznej.
W tym dniu humor wszystkim dopisywał, a najważniejszy cel czyli połączenie tematyki wiosennej z profilaktyką zdrowia i uzależnień został osiągnięty.