4 Bieg po zdrowie

4 maja 2017 roku odbył się już czwarty „Bieg po zdrowie – z historią w tle”. Ta coroczna impreza cieszy się dużym uznaniem wśród środowiska szkolnego oraz wśród społeczności lokalnej, która żywiołowo dopinguje młodych sportowców. Patronat nad biegiem objął Wójt Gminy Wierzbica, który był głównym sponsorem nagród. W tym roku „Bieg po zdrowie” poprzedziła krótka akademia upamiętniająca Święto Flagi Państwowej i Święto Konstytucji 3 Maja zorganizowana przez panią Zofię Stachowicz, panią Dominikę Kowalczyk i pana Marka Motykę. Po apelu pani Zofia Stachowicz podziękowała uczestniczkom konkursu historycznego za trud podjęty w celu napisania eseju o patriotycznej postawie Danuty Siedzikówny. Amelia Kowalczyk z kl. 6a, Ola Lis z kl. 6b i Natalia Lech z kl. 6a zostały nagrodzone książkami o Ince ufundowanymi przez wójta.
Inauguracji biegu dokonała pani dyrektor Aneta Mazur kładąc nacisk na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i bieg nie na czas, ale na przezwyciężenie możliwości samego siebie. Głównym celem było propagowanie zarówno aktywności fizycznej jak i zdrowego stylu życia. Przed biegiem pan Sławomir Goliński udzielił uczniom kilku praktycznych porad i przeprowadził rozgrzewkę przy muzyce. Do udziału zgłosiło się ponad 300 uczniów naszej szkoły wraz z pracownikami i nauczycielami. Tradycyjnie o godzinie 11:00 ulica Krasickiego w Wierzbicy opanowana została przez biegaczy. Podczas imprezy odbyły się dwa biegi: pierwszy, tzw. marszobieg na dystansie 0,6 km dla uczniów z klas I–III z wychowawcami oraz bieg główny na dystansie 1,2 km dla pozostałych uczestników. Z dziewcząt najszybsza była Natalia Lech z kl. 6a, drugie miejsce zajęła Wiktoria Ziółko z kl. 5b, a trzecie – Amelia Kowalczyk z kl. 6a. Z chłopców najszybszy był Piotr Drab z kl. 6a, drugi był Hubert Zawisza z kl. 4a, a trzeci - Igor Ankurowski z kl. 6a. Po zakończeniu były medale, dyplomy, radość, zmęczenie uczestników i słodkości po przekroczeniu linii mety. Serdecznie dziękujemy wójtowi za wsparcie i możliwość organizacji biegu, jak również policji w Wierzbicy za zabezpieczenie trasy biegu. Do zobaczenia w przyszłym roku!