Dzień Dziecka na sportowo!

Jak co roku pierwszego czerwca odbyły się obchody Dnia Dziecka. Nasza szkoła, która od lat promuje sport i zdrowie zorganizowała „mini Olimpiadę”. Celem zabawy była popularyzacja lekkoatletyki wśród dzieci z naszej szkoły oraz sportowa zabawa zgodna z zasadami fary play. Podczas imprezy uczestnicy zawodów rywalizowali w czterech konkurencjach: Skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na dystansie 60m oraz królewską konkurencją kończącą zmagania sportowe sztafetą 4x100m. Wszyscy uczestnicy zawodów bawili się wspaniale podczas sportowej rywalizacji. Na zakończenie wszystkie dzieci zgromadzili się na grillu, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie medali przez panią dyrektor Anetę Mazur oraz panią wicedyrektor Edytę Sodel.

Prawdziwymi królowymi naszej olimpiady zostały uczennice Natalia Lech oraz Martyna Minda które, zdobyły po 4 medale. Wszystkim olimpijczykom gratulujemy startów w naszych zawodach i udanego świętowania dnia dziecka.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

Bieg na 60m dziewczęta:

I miejsce Anastazja Kowalczyk 6a
II miejsce Natalia Lech 6a
III miejsce Martyna Minda 6b

Bieg na 60m chłopcy:

I miejsce Łukasz Mazur 4a
II miejsce Igor Ankurowski 6a
III miejsce Adrian Stanisławek 6a

Skok w dal dziewcząt:

I miejsce Natalia Lech 6a
II miejsce Martyna Minda 6b
III miejsce Paulina Jastrzębska 6a

Skok w dal chłopców:

I miejsce Igor Ciemięga 5a
II miejsce Kamil Kowalczyk 4a
III miejsce Kacper Białas 6b

Rzut piłeczką palantową dziewczęta:

I miejsce Martyna Minda 6b
II miejsce Natalia Lech 6a
III miejsce Paulina Jastrzębska 6a

Rzut piłeczką palantową chłopcy:

I miejsce Kacper Bielecki 5a
II miejsce Piotr Drab 6a
III miejsce Kamil Osiński 4a

Sztafeta 4x100 m

Natalia Lech, Amelia Kowalczyk, Igor Ankurowski, Adrian Stanisławek 6a

Rafał Kopycki, Igor Ciemięga, Mateusz Zielonka, Paweł Osiński 5a

Martyna Minda, Kacper Białas, Hubert Wakuła, Wiktor Jarząbek 6b

Nauczyciele wychowania fizycznego składają serdeczne podziękowania pani dyrektor Anecie Mazur, pani wicedyrektor Edycie Sodel, wszystkim nauczycielom, obsłudze oraz sędziom zawodów: Aleksandrze Zawiszy, Nikoli Głowackiej, Bartkowi Stanisławkowi oraz Kacprowi Mrozowi. Do zobaczenia za rok.