V Rajd

"Z życzliwością w trasie"

W piątek, 9 czerwca 2017 roku, już poraz piąty spotkaliśmy się na wędrówce podczas V Rajdu "Z życzliwością w trasie". Tegoroczna trasa wiodła poprzez malowniczy rezerwat przyrody „Skałki Piekło pod Niekłaniem”. W imprezie wzięło udział 26 uczniów z pięciu klas naszej szkoły pod opieką pani Joanny Bernadzikiewicz-Zielonki, pani Danuty Dujka oraz pana Marka Motyki. Organizatorami rajdu byli: Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych „Ziemia Radomska”, Szkolne Koło PTSM i Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Wierzbicy. Podczas rajdu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości trasy i działalności PTSM.

Na mecie rajdu, parkingu leśnym w Niekłaniu Wielkim, wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek. Dyplomy i nagrody dla uczniów, którzy najlepiej rozwiązali test, wręczone zostaną na zakończenie roku szkolnego. Dzięki pomocy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Wierzbica uczestnicy mieli zapewniony transport na start rajdu i powrót do Wierzbicy.