Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Dnia 14 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 5a, 6a, 4b i 6b wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę turystyczną w Góry Świętokrzyskie. Pierwszą destynacją była Święta Katarzyna, z której udali się na najwyższy szczyt gór - Łysicę. Następnie zwiedzili Muzeum Minerałów, gdzie mogli podziwiać skały z przeróżnych zakątków świata. Dowiedzieli się od przewodnika w jaki sposób powstają kamienie szlachetne, po czym uczestniczyli w warsztatach nt. ich obróbki. Kolejnym punktem na trasie wycieczki było Krajno i wyczekiwany przez wszystkich park linowy. Po przejściu szkolenia uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną na różnych poziomach zaawansowania. Radość i adrenalina motywowały wszystkich do ukończenia toru przeszkód. Drugą atrakcją był park miniatur, gdzie można było zobaczyć wszystkie najsłynniejsze budowle świata w pomniejszeniu. Dodatkowo pani przewodnik podała najważniejsze informacje dotyczące podziwianych obiektów.

Nie ulega wątpliwości, iż uczestnicy wycieczki wrócili do Wierzbicy szczęśliwi i pełni wrażeń.