Uroczyste zakończenie
roku szkolnego

23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w obydwu budynkach szkoły. O godzinie 9:00 w budynku „małej szkoły” pani dyrektor Aneta Mazur otworzyła akademię, przywitała zebranych: pana Henryka Sitkowskiego - prezesa MLUKS "Orlik" Wierzbica, panią wicedyrektor Edytę Sodel, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Uczniowie klas I – III zakończyli rok szkolny 2016/2017 i przywitali wakacje. Wręczone zostały nagrody dla uczniów, którzy zdobyli premiowane miejsca w konkursach. Następnie najlepsi uczniowie klas trzecich otrzymali świadectwa i nagrody, a ich rodzice podziękowania. Dla uczniów klas trzecich był to ważny moment, ponieważ zakończyli oni pierwszy etap edukacyjny, a po wakacjach zaczną naukę w klasach czwartych.

Następnie o godzinie 10:00 w głównym budynku szkoły odbyła się uroczysta akademia na zakończenie roku szkolnego. Pani dyrektor Aneta Mazur przywitała zaproszonych gości: księdza Dziekana Jana Chodelskiego, przewodniczącego Rady Gminy Wierzbica pana Józefa Kwiatkowskiego, radnego Rady Gminy Wierzbica pana Damiana Czarneckiego, wójta Gminy Wierzbica pana Zdzisława Duliasa, dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Wierzbicy panią Stanisławę Myszkę, dyrektora Publicznego Gimnazjum im. ks. bp. Jana Chrapka w Wierzbicy pana Tomasza Jarzembińskiego, kierownik GOPS w Wierzbicy panią Halinę Janiszek-Stajniak, wiceprezes Międzygminnego ZNP w Iłży panią Annę Piątek, prezesa jednostki OSP w Wierzbicy pana Grzegorza Zawiszę, kierownika posterunku policji w Wierzbicy pana Pawła Utkowskiego, prezesa MLUKS „Orlik” Wierzbica pana Henryka Sitkowskiego, przewodniczącą Rady Rodziców panią Katarzynę Drab, wicedyrektor naszej szkoły panią Edytę Sodel, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów.

Następnie wszyscy obejrzeli część artystyczną zaprezentowaną przez uczniów, przygotowaną pod kierunkiem pani Krystyny Tuzimek, pani Aldony Dzik i pana Sławomira Golińskiego. Po części artystycznej najlepsi uczniowie z każdej klasy otrzymali świadectwa promocyjne oraz nagrody książkowe za wysokie osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrody dla uczniów wręczane były przez wychowawców, panią dyrektor Anetę Mazur oraz panią wicedyrektor Edytę Sodel. Wręczone zostały także nagrody uczniom, którzy osiągnęli bardzo wysokie noty w konkursach wiedzowych oraz sportowych.