Zajęcia terenowe z przyrody na terenie Puszczy Kozienickiej

W dniu 26 września uczniowie klasy VI b uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych na terenie Puszczy Kozienickiej. Zajęcia te poprowadził przedstawiciel fundacji „ Aktywni kreatywnie” pan Dawid Alberski. Celem  zajęć było poznanie walorów przyrodniczych rezerwatu „ Królewskie Źródła” oraz integracja uczniów klasy VI b z uczniami PSP w Dąbrówce Warszawskiej poprzez wspólne uczestnictwo w zawodach i grach zespołowych o charakterze edukacyjnym. Były to: autorska gra terenowa o Źródłach Królewskich, przeciąganie liny, strategiczna gra zespołowa pt. „ Walka o wodę”, strzelanie z łuku oraz konkurs na piosenkę. Na terenie rezerwatu był też czas na posiłek czyli na integracyjne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd był też doskonałym prezentem dla chłopców z okazji „ Dnia Chłopaka”. Opiekę nad naszymi uczniami sprawowały: pani Krystyna Tuzimek oraz pani Joanna Bernadzikiewicz – Zielonka.