Wycieczka na „Pokazy z fizyki”

Dnia 27.09.2017 roku grupa 52 uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Lublina oraz Majdanka. W Lublinie na UMCS –ie na Wydziale Fizyki uczniowie mieli możliwość obserwacji i czynnego udziału w eksperymentach dotyczących zagadnień z: Elektrostatyki, Mechaniki, Akustyki oraz Radioaktywności. Uczniowie byli szczególnie zafascynowani eksperymentami dotyczącymi elektryzowania ciał oraz zjawiskami dotyczącymi akustyki.

Kolejnym punktem było zwiedzenie Państwowego Muzeum na Majdanku – obozu zagłady, gdzie w obecności przewodnika młodzież miała możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu II Wojny Światowej. Po wyczerpującym zwiedzaniu w drodze powrotnej udaliśmy się na posiłek do McDonald'sa.

Była to wspaniała naukowa wyprawa dzięki organizatorom oraz opiekunom wycieczki: pani Arlecie Łyżwie, pani Justynie Szyszce, pani Agnieszce Kopyckiej oraz panu Andrzejowi Dzbukowi.