Spektakl „W pustyni i w sieci”

05.10.2017 r. uczniowie klas IV-VII w ramach realizacji priorytetu Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczącego bezpieczeństwa w sieci, udali się do Radomia, aby obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru. „W pustyni i w sieci" to historia rodzeństwa, które za sobą nie przepada. Nieoczekiwanie przeżywają niebezpieczną przygodę. Ona - miłośniczka książek, stroniąca od komputera, on - zapaleniec wirtualnej rzeczywistości, uważający lektury za nudny przeżytek. Aby przetrwać w wirtualnym świecie muszą ze sobą współpracować, połączyć swoje siły i wiedzę, gdyż stawka jest wysoka. Okazuje się, że właśnie dzięki połączeniu wiedzy z dwóch odrębnych światów – książki i komputera - mogą osiągnąć cel. Niełatwa sytuacja, w której znajdują się bohaterowie, umacnia łączącą ich rodzinną więź, z której dotychczas, z powodu braku porozumienia, nie zdawali sobie sprawy. Sztuka przez cały czas trzymała widzów w napięciu, była pełna zagadek i humoru. Dzięki niesamowitym kostiumom i efektom specjalnym stała się niezapomnianym widowiskiem dla młodych widzów. Uświadomiła im zarazem, jak można mądrze wykorzystać zdobytą wiedzę i nie wpaść w cywilizacyjne pułapki współczesnego świata.

Uczniowie podczas wycieczki poznali również sylwetkę wybitnego filozofa, Leszka Kołakowskiego i obejrzeli rzeźbę ustawioną na pl. Konstytucji 3 Maja.