„Dziękujemy”

„Dziękujemy” – pod takim hasłem odbyła się 13 października 2017 roku uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas I-VII oraz II i III klas gimnazjalnych spotkali się na sali gimnastycznej w budynku gimnazjum aby wysłuchać montażu słowno-muzycznego i złożyć pracownikom szkoły życzenia. Na wstępie pani dyrektor Aneta Mazur powitała gości, którzy przybyli na akademię: księdza kanonika Jana Chodelskiego, Józefa Kwiatkowskiego – przewodniczącego Rady Gminy, Zdzisława Duliasa – wójta Gminy Wierzbica, Pawła Utkowskiego – kierownika Posterunku Policji w Wierzbicy oraz Katarzynę Drab – przewodniczącą Rady Rodziców. W pięknym programie  uczniowie poważnie i na wesoło prezentowali typowe szkolne sytuacje, recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Program artystyczny uczniowie przygotowali pod kierunkiem nauczycieli: Krystyny Tuzimek. Sławomira Golińskiego oraz Aldony Dzik. Za dekoracje odpowiedzialne były: Agnieszka Jaworska, Aneta Wziątek, pomagali też uczniowie oddziału specjalnego. W drugiej części pani dyrektor Aneta Mazur podziękowała nauczycielom za miniony rok ciężkiej pracy. Wielu nauczycieli za wzorowe wypełnianie swoich obowiązków otrzymało nagrody dyrektora szkoły i podziękowania. Ciepłe słowa pod kierunkiem wszystkich pracowników szkoły przekazali goście: Józef Kwiatkowski, Zdzisław Dulias i Katarzyna Drab.