03.03.2009 r. –konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

W dniu 03 marca 2009 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. St. Żeromskiego został przeprowadzony II etap Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” Uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci przystąpili do w/w konkursu i bronili ubiegłorocznego tytułu Laureata III miejsca w kategorii klas V-VI.

Uczestnicy klas IV-VI zostali przygotowywani przez nauczycielki j. polskiego: panią Renatę Krajewską i panią Marzenę Kucharczyk. Natomiast uczniów klasy IIb przygotowała do tegorocznych zmagań z poprawnością językową pani Grażyna Ogorzałek.

Tekst listu do poprawienia okazał się dość trudny. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością wielu frazeologizmów w języku polskim oraz wiedzą z zakresu poprawności językowej. Pamiętając jednak o tym, że poprawne i sprawne posługiwanie się językiem ojczystym stało się obecnie koniecznością, uczestnicy II etapu w liczbie 24 uczniów pracowali z ogromną wytrwałością i zaangażowaniem nad najeżonym błędami językowymi tekstem. Miejmy nadzieję, że ich wysiłek zostanie doceniony. Wyniki będą ogłoszone przez organizatora konkursu-Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos” 20 marca br. na stronie internetowej www.poprawnapolszczyzna.pl.