Wycieczka do lasu

Uczniowie oddziału specjalnego szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych Mateusz Wosztyl i Jakub Zdrzalik pod opieką wychowawczyni Iwony Kamińskiej, Pani Iwony Czerwiec i Pani Mileny Nowak Mosioł, wybrali się do pobliskiego lasu w Dąbrówce Warszawskiej. Była to przechadzka po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, wąchając, słuchając i dotykając. Zaopatrzone w lupy dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze m.in. korę drzew, grzyby i poszycie leśne. W czasie spaceru po lesie, dzieci dowiedziały się, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ogniska, płoszyć zwierząt i hałasować. Ponadto, uczniowie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu szukając śladów pozostawionych przez mieszkańców lasu. Wycieczka do lasu była okazją do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.