Świętujemy wielkie rocznice

Niezwykle podniosła i nastrojowa była Akademia z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości, która odbyła się w dniu 10 listopada na hali sportowej w budynku szkoły przy ulicy Wiatracznej. Cała społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów szkoły pod kierunkiem pani Anny Różyckiej i pani Aldony Dzik. Za dekoracje odpowiedzialna była siostra Anna Jonkisz. Wystąpił chór szkolny, który zaprezentował znane wszystkim pieśni patriotyczne. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: ks. kanonik Jan Chodelski, pan Józef Kwiatkowski - przewodniczący Rady Gminy, pan Zdzisław Dulias - Wójt Gminy Wierzbica, pani Renata Leśniewska - sekretarz Gminy, pani Magdalena Orczykowska - dyrektor MOW w Wierzbicy, pani Izabela Stępień - dyrektor DPS w Wierzbicy, pani Aneta Podkowa - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy oraz pan Paweł Utkowski - kierownik Komisariatu Policji w Wierzbicy. Na zakończenie pani dyrektor Aneta Mazur podziękowała za przepiękną lekcję historii, a uczniowie tradycyjnie złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Dębie Katyńskim, który znajduje się na terenie szkoły.