Jasełka 2017

22 grudnia 2017 roku w hali sportowej odbyły się Jasełka przygotowane pod kierunkiem pani Aldony Dzik i księdza Bartłomieja Goździewskiego, które wprowadziły szkolną społeczność w świąteczny klimat.

Na początku spotkania dyrektor szkoły pani Aneta Mazur powitała wszystkich obecnych, szczególnie zaproszonych gości.

Tytuł przedstawienia brzmiał "Do Boga wróć" i miał za zadanie zwrócenie uwagi na sprawy istotne: na Boga, na rodzinę i wzajemną zgodę. Uczniowie klas 6a i 3b prezentowali różne kraje Unii Europejskiej, które ze swoimi symbolami narodowymi przybywają do Świętej Rodziny.

Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór, który wykonywał kolędy i pastorałki pomiędzy poszczególnymi aktami przedstawienia. O oprawę plastyczną zadbały: siostra Anna Jonkisz oraz pani Agnieszka Jaworska.

Po zakończeniu jasełek głos zabrali i złożyli świąteczne życzenia: proboszcz i dziekan wierzbicki ks. kanonik Jan Chodelski, przewodniczący Rady Gminy – pan Józef Kwiatkowski oraz Wójt Gminy Wierzbica – pan Zdzisław Dulias.

Na koniec dyrektor szkoły życzyła wszystkim zebranym błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.