LEKCJA HISTORII W MUZEUM

22.02.2018r. 48 uczniów klas IV brali udział w warsztatach historycznych w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Podczas zajęć własnoręcznie wykonali lalki z kawałków tkanin, nici i drewna, wzorowanych na zabawkach naszych przodków – Słowian. Uczniowie obejrzeli wystawy archeologiczne – „Zanim powstało miasto” oraz „Każdy krok zostawia ślad”. Uczestnicy zajęć na pamiątkę otrzymali wykonane przez siebie lalki oraz gazetki z ciekawostkami historycznymi. Opiekę podczas wycieczki sprawowali: pani Lila Dulias - nauczyciel historii, wychowawcy: pani Krystyna Tuzimek, pani Danuta Dujka oraz wychowawca świetlicy pani Anna Różycka. Otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne warsztaty. Na pewno skorzystamy, chcemy uczyć się historii poprzez zabawę.