Klasowy Konkurs Poezji Patriotycznej

W dniu 08.03.2018 r. odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej kl. VIIb. Uczniowie dokonali wyboru ciekawych utworów, przedstawili interpretację ze zwróceniem szczególnej uwagi na tempo recytacji, dykcję i kulturę słowa.

Skład komisji, to panie: Joanna Bernadzikiewicz-Zielonka, Renata Gorlicka-Krajewska oraz pani Magdalena Szczerbińska – mama uczennicy z kl. VIIb, Kasi, absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy. To już kolejna lekcja języka ojczystego z udziałem rodziców, którzy wspierają uczniów i wspólnie z nauczycielem pomagają uporać się z trudnościami edukacyjnymi i przygotowaniach do przyszłorocznego egzaminu.

Najciekawsze recytacje zaprezentowali Ola Lis, Natalia Makowska, Amadeusz Minda, Anna Gołda, Martyna Minda, Daria Makowska, Spasińska Natalia, Kacper Kopycki, Zuzanna Pietrzak, Kacper Rdzanek. Do etapu gminnego zakwalifikowały się uczennice: Ola Lis i Natalia Makowska. Uczniowie otrzymali wysokie oceny z języka polskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy za wkład pracy włożony w poznanie poezji patriotycznej.