Szkolna akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2009”

Tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2009” odbywała się pod hasłem „Pomagajmy Ziemi – codziennie”. Każdego roku nasza szkoła podejmuje ekologiczne działania związane z tą kampanią. W tym roku nasze szkolne sprzątanie odbyło się w dniu 18 września (piątek). Uczniowie pod opieką swoich wychowawców sprzątali wyznaczony teren w najbliższym otoczeniu szkoły. Sprzątaliśmy ogród szkolny, teren parku, pobliskie przydroża, okolice osiedli mieszkalnych. Dla każdego ucznia zorganizowane zostały worki na śmieci, zaś ich opróżnianie do pobliskich kontenerów odbywało się pod nadzorem nauczycieli.

Ten dzień był dla naszej szkolnej społeczności ważnym ekologicznym doświadczeniem. Uczniowie z chęcią podjęli prace porządkowe i właściwie wywiązali się z powierzonych zadań. Wyrażamy nadzieję, iż w przyszłości takie działania częściej będą stawać się stylem naszego życia, nie koniecznie w ramach akcji.

.