Wycieczka do Warszawy

12 kwietnia 2018 roku grupa 45 uczniów klas I-VI uczestniczyła w wycieczce do Warszawy w ramach projektu „Moim celem moja przyszłość”. Podczas wycieczki uczniowie w Centrum Nauki Kopernik samodzielnie eksperymentowali i odkrywali prawa fizyki, oglądali wystawy: Nowy świat w ruchu, Płyń lub giń, Człowiek i środowisko, Strefa światła itp. W planetarium  „Niebo Kopernika” uczestniczyli także w pokazie „Rejs po niebie”.  Pokaz w całości był poświęcony konstelacjom. Uczniowie usłyszeli o mniej znanych gwiazdozbiorach, takich jak Rzeka Erydan, Wężownik czy Indianin i historiach z nimi związanych. Po pysznym obiedzie podziwiali różnorodne gatunki roślin w „Ogrodzie na dachu” przy Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego oraz panoramę Warszawy z punktu widokowego BUW.

Wielką atrakcją wycieczki była także wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie uczniowie mogli poczuć się jak piłkarze reprezentacji Polski, zwiedzając z przewodnikiem strefy niedostępne dla kibiców.

Opiekę nad uczniami sprawowali: panie Danutą Dujka, Dorota Kamienik, Marta Nowak oraz pan Dariusz Lech.