Dzień Języków Obcych

W dniu 18.05.2018r. w naszej szkole odbył się I Dzień Języków Obcych z udziałem zaproszonych gości ze szkół podstawowych z gminy Wierzbica, którzy wzięli udział w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej oraz Konkursie recytatorskim, prezentując piosenki i wiersze w języku angielskim i niemieckim. Dzień Języków Obcych był świetną okazją do poznania kultury krajów anglojęzycznych i Niemiec. Uczniowie gimnazjalnych klas lingwistycznych zabrali nas w podróż w odległe zakątki świata, przybliżając kulturę Australii, Nowej Zelandii, Kanady i Niemiec. Szkolni reporterzy rozmawiali z Aborygenami, Maorysami, Eskimosem, Indianami i Niemcami. Swoje relacje zaprezentowali w programie pt.: „Pieprz i wanilia”. Część artystyczną dotycząca krajów anglojęzycznych przygotowała pani Izabela Wójcik, a Niemiec pani Renata Szcześniak. Na zakończenie pani Arleta Strzelec i pani Renata Syta poprowadziły konkurs wiedzy dotyczący prezentowanych krajów, w którym udział wzięło 5 zespołów uczniowskich ze szkół w Dąbrówce Warszawskiej, Zalesicach, Polanach, Łączanach i Wierzbicy.

Laureaci konkursu recytatorskiego:

I miejsce Natalia Jarząbek III B (gimnazjum) PSP Wierzbica

II miejsce Paulina Kolanek III B (gimnazjum) PSP Wierzbica

II miejsce Ewa Łukawska PSP Zalesice

III miejsce Gabriela Utkowska PSP Dąbrówka Warszawska

III miejsce Natalia Lech VII A PSP Wierzbica

Laureaci konkursu piosenki obcojęzycznej:

I miejsce Klaudia Makowska oraz zespół: Zuzanna Guźdź, Dominika Kozak, Maja Kołodziejczyk, Jowita Odzimkowska z PSP Polany

II miejsce Zuzanna Sulima PSP Zalesice

III miejsce Julia Kosela IV C PSP Wierzbica