Z WIZYTĄ W WIERZBICKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Z okazji Tygodnia Bibliotek (08.05 – 15.05.2018r.) klasa Vb z panią Renatą Gorlicką-Krajewską odwiedziła Publiczną Bibliotekę w Wierzbicy. Uczniowie dowiedzieli się, jak korzystać z katalogu multimedialnego, poznali najstarsze książki znajdujące się w księgozbiorze a także nowości, które warto wypożyczyć na wakacje. To już druga lekcja języka polskiego, która odbyła się w miejscowej bibliotece. Podczas kwietniowej wizyty uczniowie uczestniczyli w realizacji projektu „Żonkile pamięci” upamiętniającego kolejną rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniom bardzo się podobały lekcje rozwijające potrzebę obcowania ze „słowem pisanym” i już wyrazili chęć uczestniczenia w podobnych zajęciach.

Dziękujemy bardzo pani dyr. Anecie Podkowie za przeprowadzenie tak ciekawych lekcji bibliotecznych promujących czytelnictwo wśród młodzieży oraz kształcących umiejętności i nawyk samodzielnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych.