RAJD I OGNISKO KLASY 2Gc

Uczniowie klasy 2Gc w dniu 1 czerwca 2018 roku pod opieką wychowawcy klasy pana Andrzeja Dzbuka i pani Ilony Nogaj byli na rajdzie oraz ognisku klasowym. Rajd rozpoczął się z Wierzbicy i wiódł przez Kolonię Zalesice do Łączan. Po drodze odwiedziliśmy Cmentarz Parafialny, na którym uczniowie zapalili znicze na grobach partyzantów. Później przeszliśmy na Cmentarz Choleryczny. Pani Ilona Nogaj przedstawiła uczniom krótką historię poległych żołnierzy oraz ciekawostki związane z cmentarzami. Po dotarciu do Łączan, na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łączanach  rozpaliliśmy ognisko i każdy upiekł sobie kiełbaskę. Na zakończenie uczniowie pograli w piłkę na boisku szkolnym i wrócili do domów. Mimo upalnego dnia wszyscy byli zadowoleni.