Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniu 04.06.2018 roku uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce przyrodniczej w Góry Świętokrzyskie. W programie wycieczki było wejście traktem Królewskim w Nowej Słupi na Św. Krzyż, wizyta w Muzeum Przyrodniczym i Klasztorze Ojców Oblatów. Z wieży kościoła można było podziwiać panoramę gór i Puszczę Jodłową. Niezapomniane wrażenia i drobne upominki pozostawiła galeria minerałów i skamieniałości w Św. Katarzynie. W Zagnańsku uczniowie mogli spotkać się „oko w oko” z rekinami, płaszczkami i kolorowym światem rafy koralowej. Ostatnim punktem programu był najbardziej znany pomnik przyrody „Dąb Bartek”. Opiekę na wycieczce sprawowali: pani Barbara Motyka, pani Maria Kowalczyk, pani Joanna Bernadzikiewicz – Zielonka i pan Marek Motyka.