Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

15 marca 2018 r. 60 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, którego celem jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Konkurs przeprowadzono w pięciu kategoriach:
Żaczek (7 ucz. z klas I – II)
Maluch (34 ucz. z klas III – IV)
Beniamin (10 ucz. z klas V – VI)
Kadet (5 ucz. z klas VII – VIII)
Junior (4 ucz. z kl. III Gimn).
Uczniowie szkoły odnieśli kolejny rok sukces otrzymując jeden wynik bardzo dobry i osiem wyróżnień:
Rafał Kopycki – ucz. kl. 6 a – uzyskał wynik bardzo dobry w kat. Beniamin 126,25 pkt.
Wziątek Agnieszka – ucz. kl. 3 b – zdobyła wyróżnienie w kat. Maluch – 90,00 pkt.
Hermanowicz Marianna – ucz. kl. 3 b– zdobyła wyróżnienie w kat. Maluch – 77,50 pkt.
Woźniak Szymon – ucz. kl. 3 c – zdobył wyróżnienie w kat. Maluch – 76,75 pkt.
Bugaj Kacper – ucz. kl. 4 b – zdobył wyróżnienie w kat. Maluch – 90,00 pkt.
Król Bartosz – ucz. kl. 5 b – zdobył wyróżnienie w kat. Beniamin – 87,50 pkt.
Borkowicz Aleksandra – ucz. kl. 5 a – zdobyła wyróżnienie w kat. Beniamin – 86,25 pkt.
Ziętek Natalia – ucz. kl. 6 b – zdobyła wyróżnienie w kat. Beniamin – 105,25pkt.
Motyka Marcin – ucz. kl. 3 Gimnazjum – zdobył wyróżnienie w kat. Junior – 79,25 pkt.

Uczniowie po rozwiązaniu testu otrzymali kolorowe trójwymiarowe puzzle – pentomino.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Dyplomy i nagrody zostały wręczone na koniec roku szkolnego.

Więcej informacji na temat konkursu i przykładowe zadania można znaleźć na stronie: www.kangur-mat.pl.