Irlandia Dublin - „Erasmus+”

W dniach od 05 do 19 sierpnia 2018r. pani wicedyrektor Edyta Sodel oraz nauczyciele: pani Dorota Kamienik, pani Aneta Wziątek i pan Kamil Stani uczestniczyli w kursie języka angielskiego w Irlandii. Zajęcia odbywały się w szkole językowej - Centre of English Studies (CES) w Dublinie. Tematyką kursu było doskonalenie umiejętności efektywnej komunikacji w języku angielskim. W tym celu w ramach zajęć równomiernie ćwiczone były wszystkie najważniejsze funkcje języka: mówienie, rozumienie ze słuchu, pisanie i czytanie. Podczas kursu duży nacisk położony był na doskonalenie płynności wypowiedzi i rozumienia języka mówionego. Nieodłącznym elementem szkolenia były takie aktywności jak praca w grupach, dyskusje czy odgrywanie ról. Lekcje prowadzone były w małych, międzynarodowych grupach, co sprawiło, że każdy z uczestników kursu miał dużo możliwości, aby w praktyce używać języka, którego się uczył. Nauczyciele brali również udział w Summer Social Programme, który obejmował: New Student Walking Tour, czyli poznanie m. in. historii Irlandii i jej długą drogę do niepodległości, Irish Lessons, gdzie odkrywano tajniki języka irlandzkiego oraz spacer po Botanic Gardens. Nauczyciele brali również udział w Picnic In Stephens Green, oraz Dublin Bay Cruise, gdzie oglądali przepiękne klify z perspektywy morza. Inną atrakcją była wyprawa do Malahide Castle, magicznego zamkui przepięknych dworskich ogrodów. Uczestnictwo w kursie poszerzyło wiedzę i umiejętności kadry oraz wzrost kompetencji kulturowych i osobistych.