Wycieczka
do Radomia kl. 6a i 6b
Edukacja teatralna
Moja mała Ojczyzna

5 października 2018 roku odbyła się wycieczka do Radomia uczniów klas 6a i 6b z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W piękny jesienny poranek spacerowaliśmy śladami historii Radomia z przewodnikiem turystycznym, panem Jackiem Junakiem. Następnym punktem wycieczki był udział w spektaklu pt. „Świat legend” w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego in-art. Przedstawienie składało się z czterech legend, z których każda została ukazana w innej technice teatralnej. Widz dowiaduje się o tym, jak powstało państwo polskie, dlaczego myszy zjadły Popiela, czy każdemu z nas grozi łoże Madejowe i dlaczego Poznań też ma swój hejnał. Twórcy spektaklu przenieśli widza w świat lalek, masek i przeróżnych niekonwencjonalnych form wywodzących się z dawnych tradycji teatralnych. Opiekę nad uczniami pełniły panie polonistki: Renata Gorlicka-Krajewska, Anna Moniakowska oraz pani Joanna Bernadzikiewicz-Zielonka i wychowawcy: klasy 6b – pani Arleta Strzelec, klasy 6a – pan Sławomir Goliński.