Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbicy

W dniu 16 października 2018 roku, uczennice i uczniowie oddziałów specjalnych naszej szkoły pod opieką Pań: Agnieszki Jaworskiej, Jolanty Zawisza i Iwony Kamińskiej udali się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbicy. Podczas spotkania dzieci poznały pracę strażaka, mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy będący wyposażeniem jednostki. Dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną oraz utrwaliły numery alarmowe. Wejście do wozu strażackiego oraz możliwość przymierzenia hełmu i stroju strażackiego okazało się najważniejszym punktem wycieczki i wywołało wiele entuzjazmu wśród dzieci. Dużo emocji wzbudziło także włączenie głośnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych wozu strażackiego. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że praca strażaka mimo, iż jest wyjątkowo trudna i odpowiedzialna bardzo im się podoba, a niejedno z nich marzy, by w przyszłości wykonywać taki zawód. Ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Druh Grzegorz Zawisza przyjął nas słodkim poczęstunkiem a na zakończenie spotkania przekazał uczniom pamiątkowy medal z wizerunkiem patrona strażaków św. Floriana i album przygotowany z okazji 100-lecia powstania jednostki OSP Wierzbica.

Serdecznie dziękujemy druhowi Grzegorzowi Zawisza za zaproszenie, poświęcony czas i bardzo interesujący sposób przekazania dzieciom wielu cennych informacji o tej niezwykle ważnej i potrzebnej służbie.