XVIII Rajd po Ziemi Radomskiej

W dniach 19 - 20 października 2018 roku 18 -  osobowa drużyna SK PTSM naszej szkoły uczestniczyła w XVIII Rajdzie po Ziemi Radomskiej organizowanym przez SK PTSM przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zalesicach. Trasa rajdu wiodła ze stacji PKP Kończyce do Schroniska PTSM przy ulicy Limanowskiego w Radomiu, miejsca noclegu. Wspaniałą atrakcję na zakończenie pierwszego dnia rajdu stanowiło ognisko, przy którym drużyny uczestniczące prezentowały konkursowe piosenki patriotyczne. Podczas rajdu przeprowadzono jeszcze dwa konkursy. Nasza drużyna zajęła zaszczytne II miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej a w Konkursie Promowanie Wiedzy i Zdrowego Stylu Życia – I miejsce. Nagrody ufundował Wójt Gminy Wierzbica pan Zdzisław Dulias. Uczestnictwo w rajdzie stanowiło wspaniałą okazję dla promowania czynnych form wypoczynku, poznania historii regionu radomskiego oraz integracji szkolnych kół PTSM. W rajdzie uczestniczyło łącznie 160 osób. Opiekę nad drużyną sprawowały panie: Barbara Motyka i Ilona Nogaj.