Dzień Papieski

i Dzień Patrona Szkoły

23 października 2018 roku w budynku B odbyła się Akademia z okazji Dnia Papieskiego i Dnia Patrona Szkoły - Księdza Biskupa Jana Chrapka, przygotowana przez nauczycieli katechetów: Ks. Bartłomieja, Ks. Marcina i S. Annę. Słowo wprowadzenia w charakter uroczystości dał Pan Wicedyrektor Tomasz Jarzembiński. Następnie zgromadzeni obejrzeli krótką prezentację z życia Św. Jana Pawła II, a uczniowie klasy 7A przybliżyli życie i działalność Największego z rodu Słowian. Chór szkolny uświetnił Akademię wykonaniem "Barki", włączając wszystkich do wspólnego śpiewu. Następnie Ks. Bartłomiej wskazał na osobę Patrona Szkoły - Księdza Biskupa Jana Chrapka i na jego zawołanie: "Idź przez życie tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały cię", jako na motto naszej pracy nad sobą w zdobywaniu wiedzy i umiejętności przydatnych w życiu osobistym i społecznym. W podsumowaniu Pan Wicedyrektor zachęcił, by Patron był wzorem do budowania wspólnoty jaką tworzymy na co dzień.

Na zakończenie wicedyrektor Tomasz Jarzembiński podziękował uczniom i nauczycielom, którzy w dniu 18 października 2018 roku w Radomskiej Katedrze uczestniczyli we Mszy Świętej w rocznicę śmierci biskupa. Podczas uroczystości obecny był sztandar szkoły. Nad uczniami: Janem Motyką, Katarzyną Lis, Adamem Jaworskim, Filipem Siwiorkiem, Patrycją Stepień, Julią Zawiszą i Patrycją Wójcicką opiekę sprawowały: pani Agnieszka Jaworska i siostra Anna Jonkisz.