„Bieg po Historii”

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w dniu 16 listopada 2018 r. odbył się „Bieg po Historii”. Zmagania sportowe odbył się w ramach „Roku dla Niepodległej”. W zawodach uczestniczyli reprezentanci wszystkich klas. Uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych: Urwis , Junior i Małolat.

W kategorii Urwis pierwsze miejsce zajęła klasa 5c wyprzedzając uczniów z klasy 5a, najniższe miejsce na podium zajęła reprezentacja klasy 5b.W kategorii Junior rywalizowali uczniowie z klas szóstych oraz siódmych. Pierwsze miejsce wywalczyli reprezentacji klasy 7a, którzy z najlepszym czasem oraz bez błędnych odpowiedzi wyprzedzili klasę 7b oraz uczniów z klasy 6b.

W najstarszej kategorii rywalizowali uczniowie z ósmej klasy oraz reprezentanci klas gimnazjum. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie klasy 3b. Drugie miejsce zajęła klasa 8a wyprzedzając minimalnie klasę 3c.

Na mecie zawodnicy odebrali gratulacje za wysiłek i walkę z własnymi słabościami.