Dzień Pamięci

Żołnierzy Wyklętych

28 lutego 2019 r. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - odbył sie uroczysty apel pamięci "bo chcieli być wolni". W apelu uczestniczyli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas IV-VII oraz III gimnazjalnych. Spotkanie dostarczyło niezapomnianych wzruszeń. Uczniowie zaprezentowali sylwetki Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych walczących z nowym okupantem Rosją Sowiecką oraz ówczesną komunistyczna władzą Polski. Mamy nadzieję, że apel przybliżył sylwetki "Wilków"  - Witold Pilecki, Nil, Łupaszko, Inka, Rój, Zapora, Lalek to tylko niektórzy żołnierze, którzy byli bohaterami naszego spotkania. Uczniowie przekazali także wspomnienia najbliższych osób związanych z żołnierzami działającymi na terenie gminy Wierzbica. Na zakończenie spotkania młodzież wykonała a’la musztrę wojskową. Apel przygotowali: Pani Ilona Nogaj. Pan Kamil Stani oraz Pan Dariusz Nowak.