Dzień Świętego Patryka

W dniu 15 marca 2019 roku odbyła się w naszej szkole otwarta lekcja kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, w tym roku Irlandii. Uczniowie zaprezentowali m.in. piękne stroje, potrawy, piosenki, tańce i informacje związane z Irlandią. Rozwiązane zostały konkursy: plastyczny, literacki oraz na najpiękniejszy strój Zielonej Wyspy. Koordynator przedsięwzięcia Izabela Wójcik podziękowała wszystkim uczniom za piękne przebrania, udział w konkursach do których przystąpili zarówno uczniowie naszej szkoły jak i uczniowie ze szkół podstawowych w Łączanach i Dąbrówce Warszawskiej. Prowadząca serdecznie podziękowała rodzicom za upieczenie ciasta ze sprzedaży którego zebrano 210 złotych. Pieniądze zasiliły konto Rady Rodziców.

Na zakończenie wicedyrektor Tomasz Jarzembiński podsumował cały projekt. Pogratulował pomysłu, zaangażowania i pracy nauczycielom, paniom: Izabeli Wójcik, Arlecie Strzelec, Renacie Sycie, Dominice Kowalczyk, za dekoracje, paniom: Anecie Wziątek i Agnieszce Jaworskiej za oprawę muzyczną pani Aldonie Dzik.

Wyniki Gminnego Konkursu Wiedzy o Irlandii

I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wierzbicy
II miejsce-  Publiczna Szkoła Podstawowa w Łączanach
III miejsce -  Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Warszawskiej