PROFILAKTYKA
I W POSZUKIWANIU ZAWODU

20 marca 2019 r. gimnazjaliści oraz uczniowie klasy VIII wraz z opiekunami Elżbietą Gawlik, Barbarą Motyką i Arletą Łyżwą udali się do Radomia na spektakl profilaktyczny „Ćpunka” wystawiony przez Kielecki Teatr Lektur. Spektakl powstał na podstawie adaptacji książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem i opowiada historię nastolatki Anny P., która przez złe towarzystwo wpadła w ogromne kłopoty: nałóg alkoholowy i narkotykowy.

Jak mówi sama autorka: To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, przemocy i chorych ambicji korporodziców i wreszcie obojętności otoczenia w tym najbliższego. Młodzież z ogromnym zaangażowaniem i wzruszeniem oglądała spektakl.

W tym samym dniu młodzież w ramach doradztwa zawodowego zwiedziła ITM w Radomiu - przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, wytwarzaniem, instalacją oraz serwisem wysokiej jakości maszyn oraz kompletnych linii technologicznych.

Uczniowie mogli przekonać się jak funkcjonuje nowoczesny, dobrze zorganizowany zakład produkcyjny, poznać specyfikę pracy oraz dowiedzieć się jakie wykształcenie zdobyć, aby pracować z najnowocześniejszymi technologiami i projektami realizowanymi na światową skalę.