Klasa 6A na lekcji bibliotecznej

W dniu 3 kwietnia 2019 roku klasa 6A pod opieką pani Anny Moniakowskiej gościła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzbicy. Temat pierwszej części zajęć nosił tytuł: "Po nitce do kłębka, czyli jak korzystać ze słowników i encyklopedii." Uczniowie poznali rodzaje słowników oraz ich zastosowanie w praktyce. Samodzielne wyszukiwanie wskazanego wyrazu i wyjaśnienie jego pochodzenia oraz znaczenia sprawiało im wiele satysfakcji. W drugiej części zajęć pani Aneta Podkowa opowiedziała klasie o książce swojego autorstwa zatytułowanej "Wierzbica". Uczniowie mogli poznać historię swojej rodzinnej miejscowości i zaobserwować, jak zmieniała się na przestrzeni czasu.

Bardzo dziękujemy pani dyrektor Anecie Podkowie za przeprowadzenie ciekawych zajęć.