Marzycielska Poczta

Uczniowie z klasy 6a wykonali kartki świąteczne dla podopiecznych Marzycielskiej Poczty. Przygotowali również paczkę z upominkami dla Filipa Abramika, u którego zdiagnozowano i usunięto guza mózgu. Trafiły do niego piłkarskie gadżety bo wiemy, że chłopiec interesuje się piłką nożną. Cała klasa bardzo zaangażowała się w akcję. To kolejny projekt w jakim ta klasa brała udział. Wcześniej uczniowie włączyli się w akcję BohaterON. Takie przedsięwzięcia to żywa lekcja empatii, szacunku i uwrażliwienia na cierpienie innych. Jak pisał Antoine de Saint-Exupéry: Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić. Każdy gest, nawet najmniejszy… zmienia świat na lepsze. Mamy nadzieję, że nasze kartki i prezent wywołały uśmiech na twarzach obdarowanych i pozwoliły choć na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Koordynatorką akcji była

nauczycielka języka polskiego