Uczniowie w Centrum

Nauki Kopernik

25 kwietnia 2019 r. uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych odbyli 15 godzinną wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, podczas której uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z fizyki, robotyki, biologii i chemii. Tu pod okiem specjalistów wykonali ciekawe eksperymenty, pozwalające rozwijać nowe pasje i zainteresowania. W laboratorium biologicznym uczniowie wcielili się w detektywów badających biologiczne ślady pozostawione na miejscu zbrodni celem zidentyfikowania przestępcy. W pracowni chemicznej uczniowie tworzyli emulsje na przykładzie kremu do twarzy, zaś na zajęciach z robotyki badali parametry życiowe humanoida. Ciekawe zajęcia z fizyki ukazały uczniom właściwości wody i pewne wodne anomalie. Po zajęciach był czas na zwiedzanie stałej ekspozycji naukowej CNK, a także czas na posiłek. W Planetarium CNK obejrzeliśmy piękny film o historii lotów i latania pt. „Na skrzydłach marzeń” w wersji 3D. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenz, a narratorem jest Danuta Stenka. Film ten zdobył wiele prestiżowych nagród na świecie i jest szczególną perełką repertuaru planetarium. Zwiedziliśmy także wipowską trasę na PGE Narodowy pod kierunkiem przewodników. Opiekunami uczniów w czasie wycieczki byli: pani Arleta Łyżwa, pani Barbara Motyka, pani Krystyna Tuzimek, pan Rafał Tuzimek i pani Urszula Ziętek.