VI "Bieg po zdrowie"

30 kwietnia 2019r. odbyła się już 6 edycja „Biegu po zdrowie”. Ta coroczna impreza cieszy się dużym uznaniem wśród społeczności gminy oraz środowiska szkolnego. Patronat nad biegiem objął pan Zdzisław Dulias – Wójt Gminy Wierzbica.

Udział w biegu miał na celu propagowanie zarówno aktywności fizycznej jak i zdrowego stylu życia. Tradycyjnie jak co roku o godzinie 11:00 ulica Jana Krasickiego w Wierzbicy opanowana została przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Wierzbicy. Do udziału w biegu zgłosiło się ponad 200 uczniów naszej szkoły wraz z pracownikami i nauczycielami. Podczas imprezy odbyły się dwa biegi: pierwszy, tzw. marszobieg na dystansie 0,6 km dla uczniów z klas I–III z wychowawcami oraz bieg główny na dystansie 1,2 km dla pozostałych. Cała impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem miejscowej społeczności, która żywiołowo dopingowała młodych sportowców.