XVI Rajd Europejski

17 maja 2019 roku uczennice z naszej szkoły uczestniczyły w XVI Rajdzie Europejskim. Trasa rajdu rozpoczynała się w Dąbrówce Warszawskiej (kościół pod wezwaniem św. Judy Tadeusza, Golgota, Droga Krzyżowa) i przebiegała przez Bardzice (modrzewiowy drewniany kościół pochodzący z II poł. XVIII wieku), a kończyła się w murach szkoły w Parznicach. W konkursie wiedzy o Unii Europejskiej, w tym znajomości walorów turystycznych Cypru, historii i działalności Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych oraz gminy Kowala Stępocina nasza drużyna zdobyła puchar i zajęła III miejsce. Uczestnicy rajdu musieli wykazać się także zdolnościami plastycznymi, przygotowując plakat reklamujący ciekawe zakątki Cypru. Podczas rajdu 14-osobową drużyną opiekowała się pani Joanna Bernadzikiewicz-Zielonka.