Zielona szkoła

W dniach 3-7 czerwca 2019 roku uczniowie z klas od I do VI pod opieką pań: Edyty Sodel, Lili Dulias, Anety Wziątek oraz Mileny Mosioł-Nowak uczestniczyli w zielonej szkole w Ośrodku Halo Mazury – Pod Lipami położonym na skraju urokliwego miasteczka Lidzbarka Welskiego na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego.

Uczniowie aktywnie, kreatywnie i bezpiecznie realizowali program „Aktywny Uczeń”. Dzięki swojemu zaangażowaniu i aktywnemu udziałowi z sukcesem ukończyli wszystkie przygotowane zadania i sprostali wszelkim wyzwaniom w zakresie 7 bloków zajęć, zdobywając następujące umiejętności: samodzielne kierowanie quadem po specjalnym torze, jazda segwayem pomiędzy przeszkodami, utrzymanie równowagi w gigantycznej kuli do zorbingu, zdobycie ścianki do wspinaczki skałkowej, budowanie pływającej tratwy z różnych przedmiotów, chodzenie po wodzie w waterballu, strzelanie z łuku i wiatrówki, trafianie do celu z karabinka paintballowego, podtrzymanie balansu podczas pojedynku gladiatorów, pokonywanie wszystkich wyzwań zajęć integracyjnych oraz prowadzenie gokarta po torze wyścigowym. Wszystko to pod okiem doświadczonych instruktorów i animatorów.

Podczas pobytu świetnie bawili się także w sali multimedialnej, na zajęciach z zumby, odbyli długi spacer dookoła Jeziora Lidzbarskiego, wykazali się sprytem podczas biegu terenowego z pieczątkami, oraz złożyli wizytę w Muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku. Spróbowali swych sił w hokeju na trawie, mini golfie oraz rozegrali też towarzyski mecz piłki nożnej pokonując grupę reprezentującą jedną z warszawskich szkół.

Każdy uczestnik otrzymał certyfikat AKTYWNY UCZEŃ 2019 potwierdzający ukończenie programu Aktywny Uczeń podczas Zielonej Szkoły w Ośrodku Halo Mazury. Zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili bezpiecznie do Wierzbicy, teraz pozostały miłe, niezapomniane wspomnienia.