Londyn - Erasmus+

W ramach programu Erasmus+ nauczyciel języka angielskiego, p. Izabela Wójcik, w dniach 12.07 – 26.07.2019 wyjechała do Londynu na dwutygodniowy kurs przedmiotowo – metodyczny „Classroom skills for teaching Young Learners & CLIL”. Pani I. Wójcik doskonaliła swój warsztat pedagogiczny w jednym z największych ośrodków szkoleniowych w Anglii – International House London, który mieści się w Covent Garden. Zajęcia prowadzone były metodami aktywnymi. Kurs koncentrował się na metodologii i technikach efektywnego wykorzystania języka angielskiego w szkole podstawowej. W czasie sesji prezentowane były praktyczne narzędzia i rozwiązania do pracy z dziećmi w wieku 5 – 13 lat. Tematyka zajęć obejmowała następujące obszary:

- nauka języka przez zabawę- dostosowanie nauczania do różnych stylów uczenia się

- kreatywne nauczanie słownictwa, fonetyki i gramatyki

- praca metodą projektu

- organizacja lekcji i dyscyplina

- wykorzystanie IT- rola oceniania

- współpraca z rodzicami

- innowacyjność, kreatywność, krytyczne podejście do rozwiązywania problemów

Na zaproszenie IH London Adrian Underhill, redaktor serii Macmillan Books for Teachers, międzynarodowy konsultant i trener ELT zaprezentował bardzo ciekawy wykład na temat nauczania wymowy oraz korygowania błędów i dokonywania oceny.

Udział w mobilności kadry pedagogicznej to znakomita okazja do nawiązania kontaktów z nauczycielami nie tylko z Europy, ale również Azji i Ameryki Południowej. To możliwość wymiany doświadczeń i zdobywania nowych kwalifikacji i kompetencji zawodowych.

Dwutygodniowy pobyt w Londynie to wspaniała szansa na zwiedzenie miasta, poznanie kultury, a przede wszystkim niepowtarzalna okazja do szlifowania języka w sytuacjach życia codziennego. Korzystając z bogatej oferty programu socjalnego p. Izabela Wójcik wzięła udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, zwiedziła zarówno kultowe zabytki jak również odkrywała sekretne miejsca w kosmopolitycznej stolicy Wielkiej Brytanii. Była w miejscu gdzie Wschód spotyka się z zachodem, czyli w dzielnicy Greenwich, gdzie w jednym z ośmiu królewskich parków znajduje się królewskie obserwatorium przez które przebiega południk zerowy. Pani I. Wójcik zwiedziła też „miasto rozmarzonych wież” – Oxford.

Udział w kursie to inspiracja do wdrażania nowatorskich rozwiązań w dalszej pracy.