Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

W poniedziałek, 2 września 2019 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Sarnat serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych w hali sportowej: Wójta Gminy Wierzbica Pana Zdzisława Duliasa, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz licznie przybyłych rodziców. Pan Wójt powitał wszystkich nauczycieli, rodziców oraz uczniów, życząc im miłego pobytu w szkole oraz dobrych wyników w nauce.

Był taki wrzesień, kiedy polskie dzieci nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Rozpoczęła się II wojna światowa, której 80 rocznicę wybuchu obchodziliśmy w tym roku. Chwila ciszy, o którą poprosiła Pani Dyrektor Agnieszka Sarnat, była podkreśleniem i upamiętnieniem tej szczególnej rocznicy.

Następnie Pani Dyrektor przedstawiła wychowawców wszystkich klas oraz s. Stanisławę Buryło, która w tym roku rozpoczęła pracę w naszej szkole.

Pierwszy dzień szkoły szczególnie przeżywali najmłodsi uczniowie z klas pierwszych, którzy z obawą i niepewnością, a niektórzy z ciekawością obserwowali całe to wydarzenie. Pani Dyrektor odczytała listy uczniów klasy 1A i 1B. Na koniec wszyscy uczniowie udali się do sal, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.