VII Rajd
„Z życzliwością w trasie”

W dniu 25 października 2019 roku (piątek) odbył się VII Rajd „Z życzliwością w trasie”: Dąbrówka Warszawska – Grabina – Stanisławów – Dąbrówka Warszawska. Na wyznaczonej trasie wędrowało 125 uczniów z pięciu placówek oświatowych powiatu radomskiego pod opieką 15 nauczycieli (opiekunów Szkolnych Kół Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych „Ziemia Radomska”). Organizatorami i sponsorami rajdu byli: Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych „Ziemia Radomska”, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy, Starostwo Powiatowe w Radomiu oraz Szkolne Koło PTSM działające w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy.

Cele rajdu: promowanie szkoły, popularyzacja turystyki pieszej oraz krajoznawstwa wśród młodzieży, popularyzacja działalności PTSM wśród młodzieży szkolnej, zapoznanie z historią regionu, bezpieczeństwo poruszania się pieszych po drogach, pogłębienie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i w terenie, wesołe i zdrowe spędzanie czasu.

Podczas rajdu przeprowadzone zostały dwa konkursy:

Konkurs ze spostrzegawczości na trasie i działalności PTSM.

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Warszawskiej
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zalesicach
III miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy

Konkurs – okrzyk nawiązujący do głównego hasła rajdu.

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Parznicach
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy klasy IV-V
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy klasy VI-VIII

Rozstrzygnięcie konkursów oraz uroczyste zakończenie imprezy odbyło się na terenie Publicznej Szkoły podstawowej w Dąbrówce Warszawskiej. Drużynom wręczono nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomiu. Nauczyciele odpowiedzialni za rajd: pani Joanna Bernadzikiewicz-Zielonka, pani Danuta Dujka, pani Lila Dulias, pani Barbara Motyka, pani Renata Syta, pan Dariusz Nowak, pan Kamil Stani. Serdeczne podziękowania dla dyrektora pana Karola Babuli, nauczycieli oraz pracowników PSP w Dąbrówce Warszawskiej za pomoc i wsparcie w organizacji rajdu.