Ślubowanie klas pierwszych

14 listopada 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy odbyło się ślubowanie klas pierwszych, w którym uczestniczyło 38 uczniów. W uroczystości wzięli udział rodzice oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Wierzbica pan Zdzisław Dulias, Sekretarz Rady Gminy pani Renata Leśniewska, ksiądz proboszcz Julian Sobczyk, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pani Aneta Podkowa jak również przedstawiciele Rady Rodziców. W programie artystycznym uczniowie pięknie zaprezentowali swoje zdolności wokalne i recytatorskie. Następnie złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani przez panią dyrektor Agnieszkę Sarnat. Dyrekcja i zaproszeni goście złożyli uczniom życzenia oraz podarowali upominki. Na pamiątkę tego podniosłego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i legitymacje uczniowskie. Po zakończeniu uroczystości dzieci wraz ze swoimi wychowawcami: panią Małgorzatą Kaletą i panią Urszulą Śliwą udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.