CUD NOWEGO NARODZENIA

Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są dla nas wszystkich okazją, by przez chwilę, wspólnie zatrzymać się nad tajemnicą wcielenia Bożego Syna. Takim refleksjom nad Bożym dziełem zbawienia człowieka sprzyjają wystawane przez różne grupy spektakle bezpośrednio związane z narodzeniem Chrystusa, które potocznie nazywamy „jasełkami”. Mają one przypominać, że Jezus nieustannie pragnie rodzić się w sercu każdego człowieka. Również i uczniowie naszej szkoły wystawili sztukę zatytułowaną „Cud nowego narodzenia”.

20 grudnia 2019r. jasełka obejrzeli Uczniowie, Nauczyciele i zaproszeni Goście.

W role młodych aktorów wcielili się uczniowie klas; 5a, 6b, 6c, 7a, 8a, 8b. Podjęli się trudnego i wymagającego zadania, gdyż ich celem było ukazanie widzom, że mały Jezus przychodzi do każdego z nas, że to On pragnie wejść w konkretną historię danego człowieka, nawet jeśli jest to historia pełna grzechu i niewierności względem Boga.

Jasełka wniosły w nasze życie dużo radości i nadziei na lepsze jutro.