Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

W celu promowania idei, według której poprawność językowa to nie tylko formy i normy, ale traktowanie języka jako wartości najwyższej, od wielu lat jest organizowany w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

W tym roku szkolnym uczniowie bardzo chętnie przystąpili do I etapu konkursu. Wzięło w nim udział 23 osoby. Do drugiego etapu, po uzyskaniu minimum 70% punktów zakwalifikowali się następujący uczniowie: Szymon Woźniak, Antoni Mróz, Anna Zielonka, Julia Góźdź, Rafał Kopycki, Aleksandra Jarząbek, Patrycja Fituch, Weronika Madej, Jakub Wiśniewski.

Opiekunkami merytorycznymi uczniów były panie polonistki: Renata Gorlicka- Krajewska, Dominika Kowalczyk, Marzena Kucharczyk.

Uczniowie podczas II etapu turnieju językowego musieli się zmierzyć z korektą listu, w którym popełniono bardzo dużo błędów.

Trzymamy kciuki za jak największą ilość reprezentantów naszej szkoły w finale konkursu. Odbywać się on będzie w Warszawie w Polskiej Akademii Nauk.